Kommenteeri

Esmakordselt jätkavad peale vahehindamise toimumist inkubaatoris kõik algatused

Eesti ainsa ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatori esimese osa on tänaseks läbinud kümme algatust ning vahehindamise käigus pidid selguma need viis meeskonda, kes jätkavad inkubaatori teises osas. Sel aastal otsustasid hindajad, et kõik kümme algatust väärivad inkubaatoris jätkamist.

E-lapsehoidja, Parents Co-Working, Fondi, Citizen OS kaasamisteenus, Logopuu, Helge Kool, CommuniCare, Liikumispäevik, Helirännak ja Xero on kümme alustavat sotsiaalset ettevõtet, mis jätkavad oma teekonda ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatoris.

Kõik algatused on võtnud eesmärgiks tegeleda mõne olulise Eesti ühiskonna probleemi lahendamisega, näiteks kooliõpilaste vaimne tervis, väikelaste kõneprobleemid, töö- ja pereelu ühildamine ja toidu raiskamine.

NULA inkubaatori projektijuht Agnes Miidla tõi välja, et selle aasta algatused on kõik väga tugevad ja seetõttu oli valiku tegemine keeruline. “Lausa nii keeruline, et otsustasime vahehindamise põhjal, et anname kõigile kümnele algatustele võimaluse jätkata inkubaatori teises osas. Kõik kümme olid inkubaatori jooksul palju edasi arenenud ning meile tundus, et neile kõigile võiks meie programmist kasu olla,” lisas Miidla.

Kodukontoris töötamist ja lastega tegelemist on keeruline üheaegselt hästi teha. Algatus E-lapsehoidja viib pered ja tööd otsivad lapsehoidjad kokku videokõne vahendusel. "Inkubaator õpetas meid oma teenust disainima ja testima nii, et suutsime pooleteise kuuga arendada nullist mugava ja kiire lahenduse nii vanematele kui ka hoidjatele," ütles algatuse eestvedaja Liis Siiroja.

Edasi jätkavad algatused lahenduste testimise ja täiustamisega ning tulemas on veel kolm koolituspäeva, kus tegeletakse mõju hindamise, kommunikatsiooni ning kulu-tulumudelitega.

Sel aastal esitati NULA inkubaatorisse 80 ideed, mis võiksid lahendada mõnda olulist sotsiaalset probleemi. Aprilli lõpus selgusid 10 algatust, kes oma ideega inkubaatorisse pääsesid. Novembris saavad meeskonnad oma idee elluviimiseks kandideerida Kodanikuühiskonna Sihtkapitali 25 000 € starditoetusele, mis antakse välja kuni kolmele algatusele.

NULA inkubaatori on ellu kutsunud Kodanikuühiskonna Sihtkapital koostöös Heateo Sihtasutusega ning viie hooaja jooksul on inkubaatorisse esitatud ligi 400 ideed. Inkubaatorisse on oodatud ideid esitama inimesed, kes märkavad Eesti ühiskonnas mõnda olulist probleemi ning neil on idee, kuidas seda lahendada. Inkubaatorist on välja kasvanud mitmed tuntud algatused, teiste seas Topsiring, Vaikuseminutid, Asendusõpetajate programm, Tugitakso, Jututaja ja Köömen.

Kümne inkubaatoris jätkava algatuse kohta saab rohkem lugeda siit: https://nula.kysk.ee/algatused

Lisa kommentaar

Email again: