Laur Läänemets: hea idee paberil ei aita kedagi

Laur Läänemets annab NULA meeskondadele nõu, kuidas oma ideid targalt testida. Ta on juhtinud toodete väljatöötamist Transferwise’is ning toetanud alustavaid ettevõtteid teenuste ja toodete arendamisel ka laias maailmas. Kuna NULA meeskonnad kohtuvad inkubaatoris esimesena just Lauriga, siis palusime tal natuke lähemalt avada, mida alustavad sotsiaalsed ettevõtted oma teenuse arendamisel silmas pidada võiksid.


NULA inkubaatoris hakkavad küpsema 10 uut ühiskondlikku algatust

Ühiskondlikele ideedele mõeldud NULA inkubaatorisse pääsesid sel hooajal Open Knowledge Estonia, Superheroes, Wise Waste Collect, SELFres, Jututaja, Köömen, GTL Labor, ChangeMakers Center, PALA ja Paranduskelder. Mitmed ideed tegelevad keskkonnaprobleemidega, nagu näiteks sorteerimata jäätmed iluteeninduses või söögikõlbuliku toidu äraviskamine toitlustusasutustes. Samuti on olulisel kohal haridus - õppetee planeerimine soovitakse anda rohkem õpilase enda kätte, koolidesse plaanitakse tuua projektõpet ning noortele luua võimalusi sotsiaalse ettevõtlusega tutvumiseks. Inkubaatorisse pääsenud ideed hakkavad kasvama NULA inkubaatoris, kus nad saavad tuge professionaalsetelt mentoritelt, koolitajatelt ja ekspertidelt.

NULA inkubaatorisse esitati 82 ideed

Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse esitati sel aastal 82 ideed, mis võiksid asuda lahendama mõnda Eesti ühiskonna olulist kitsaskohta. Ideed puudutasid erinevaid valdkondi haridusest eakate hoolduse ning ringmajanduseni.


Arhiiv