Filtreeri postitusi

Marju Lauristin: kultuur ja ajaloomälu on Eesti kestmise võti

Eesti ühiskonnas valitseva ärevuse ja hajuvate hoiakute taustal kutsus Marju Lauristin podcastis “Kas viga näed laita?” üles sügavamale eneserefleksioonile ja kultuurilise identiteedi väärtustamisele. Vestluses Karin Kruupiga rõhutas Lauristin, et keeruliste aegade üleelamisel on määrava tähtsusega just ajalooline mälu, ühtsustunne ja kultuuriline järjepidevus.

Marju Lauristin ja Karin Kruup podcasti "Kas viga näed laita?" salvestusel

Mikael Raihhelgauz: eestlus ei ole geneetiline kood, vaid ühine väärtusruum

Eesti ühiskond on tegelikult rohkem lõimunud, kui esmapilgul paistab, kuid tee üksteisemõistmiseni pole kaugeltki lõpuni käidud, leiab ühiskondlikus debatis aktiivselt osalev Mikael Raihhelgauz podcastis “Kas viga näed laita?”. Tema hinnangul peaks eestluse mõtestamine tänapäeval keskenduma pigem väärtustele kui bioloogilisele päritolule.

Mikael Raihhelgauz podcasti "Kas viga näed laita?" episoodi salvestusel. Paremal saatejuht Karin Kruup.

Aveliina Helm: looduse kriis on meie kõigi kriis

Metsade mahavõtmine ja loomade elupaikade hävimine, tolmlejate kadumine – need on mured, mis justkui ei mõjuta otseselt meie igapäevaelu. Tegelikult on looduse ja inimese tervis otseselt seotud läbi meid kõiki hõlmava ökosüsteemi.

Aveliina Helm ja saatejuht Karin Kruup podcasti "Kas viga näed laita?" salvestusel

Kriisihetkel loeb kogukond – kas tunned oma naabreid?

„Valmisolek algab igaühest meist,” rõhutab Riigikantselei Julgeoleku ja riigi kaitsekoordinatsioonibüroo asedirektor Priit Saar NULA inkubaatori podcastis “Kas viga näed laita?”. Kriisivalmidust saab vaadelda mitme nurga alt – füüsiline ja emotsionaalne valmisolek on võtmetähtsusega, kuid oluline on ka mõista, millist abi võib riigilt loota.

Riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonibüroo asedirektor Priit Saar ja saatejuht Karin Kruup podcasti salvestusel

Arhiiv