Kommenteeri

Inspireerivad ühiskondlikud ideed maailmast

Kui sa ei ole veel oma idees kindel ning soovid nädalavahetusel veidi inspiratsiooni koguda, siis pakume sulle kaks ühiskondliku algatuse ideed maailmast! 

Ühiskondlikel probleemidel põhinevaid algatuste näiteid võib tuua väga mitmeid, sest valdkondi ja murekohti on meie ümber palju. Aga väga lihtsast ideest võib välja kasvada mõjus ja edukas algatus. Sest nagu öeldakse - kui tahame maailmas näha muutust, siis peame olema ise selle muutuse loojad.

Stiilsed kampsunid, mis muudavad naisvangide elu 

Taanist pärit sotsiaalne ettevõte CARCEL, sai alguse, kui ettevõte algataja Veronica D’Souza elas Keenias ning külastas ühte sealset naistevanglat, et näha, millised naised seal on ning millega nad tegelevad. Tema üllatuseks olid naised selles kinnipidamisasutuses täiesti tavalised inimesed, kes olid reeglina pärit vaesematest piirkondadest ja vangis mitte-vägivaldsete kuritegude eest. Oma päevi saatsid nad mööda peamiselt kududes ja õmmeldes. Veronica saigi sealt idee, miks mitte toetada nende naiste tulevikku pakkudes neile nende tehtud töö eest ka tasu ning samal ajal toota stiilseid riideid kohalikest materjalidest. Täna viib ta läbi programmi Peruus, kuid järgmisena plaanib juba liikuda Indiasse.

Loe kampaaniast rohkem SIIT.

 Mantel, mis annab sooja ka külmadel tänavatel 

The Empowerment Plan on Ameerikast pärit sotsiaalne ettevõte, mis toodab soojasid jopesid, mida saab kasutada ka magamiskotina. Jopede tootmiseks palgatakse üksikvanemaid, varjupaikades elavaid inimesi ning endiseid kodutuid, kes saavad pärast väljaõppe läbimist endale töökoha. The Empowerment Plan aitab seeläbi nii kunagisi kui ka praeguseid kodutuid oma elu paremaks muutmisel.

Vaata videot SIIT.

Aga nüüd on aeg tegutseda - ootame sinu ideed 11. aprillini!

Lisa kommentaar

Email again: