Filtreeri postitusi

KÜSKi toel saavad nutika lahenduse kolm laste ja noortega seotud murekohta

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) nõukogu kinnitas ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatori viienda hooaja võitjateks ja 25000-eurose starditoetuse saajateks Helge, Logopuu ja E-lapsehoidja. Kõik kolm algatust tegelevad otsesemalt või kaudsemalt laste ja noortega, luues uued digitaalsed lahendused vaimse tervise turgutamiseks, kõnearengu jälgimiseks ja lapsehoiuks.

Esmakordselt jätkavad peale vahehindamise toimumist inkubaatoris kõik algatused

Eesti ainsa ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatori esimese osa on tänaseks läbinud kümme algatust ning vahehindamise käigus pidid selguma need viis meeskonda, kes jätkavad inkubaatori teises osas. Sel aastal otsustasid hindajad, et kõik kümme algatust väärivad inkubaatoris jätkamist.

Online-lapsehoidjast toidumüügiäpini – NULA inkubaatoris hakkavad kasvama 10 uut ühiskondlikku algatust

Eesti ainsasse ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse pääsesid sel hooajal CommuniCare, Fundi, Helge Kool, Helirännak, Citizen OS kaasamisteenus, Logopuu, Liikumispäevik, E-lapsehoidja, Parents Co-Working ja Xero. Enamik algatustest on seotud kas vaimse tervise probleemide lahendamisega või abistavad lapsevanemaid töö- ja pereelu ühildamisel või oma lapse arengu toetamisel. Samuti asutakse inkubaatoris arendama loovisikuid toetavat ühisrahastusplatvormi ja rakendust, mis aitab vähendada toidu mahakandmist jaekettides.


NULAsse laekus 80 ühiskonda muutvat ideed

Ühiskondlikele algatustele mõeldud NULA inkubaatorisse laekus tänavu 80 ideed, millega soovitakse parandada mõnd Eesti elu kitsaskohta. Pakutud lahendused puudutavad erinevaid valdkondi haridusest ja tervisekäitumisest kuni ruumiloome ja ringmajanduseni. 20. aprilliks selguvad kümme parimat ideed, mida saab NULA inkubaatori toel edasi arendada.

Arhiiv