Kommenteeri

NULA 25 000 € starditoetuse said algatused Käpp&Käsi, Alustavat õpetajat toetav kool ja Asendusõpetajate süsteem.

KÜSKi ja Heateo Sihtasutuse poolt korraldatud NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori teise hooaja koos KÜSKi poolt välja pandud 25 000 euro suuruste starditoetustega võitsid kaks õpetajatele suunatud haridusalgatust ning uudne kinnipeetavaid ja varjupaiga koeri abistav treeningprogramm.

Asendusõpetajate süsteem loob veebipõhist, üle-eestilist asendusõpetajate vahendamise platvormi ja koolitusprogrammi, mis aitab kiirelt õpetaja ainetunnid üle võtta, et koolijuhid saaksid vaevatult tagada asendustundide kvaliteedi.    

Käpp & Käsi vangide treeningprogramm viib omavahel kokku varjupaiga koerad ja vangid. Kinnipeetavad saavad koeri koolitades ja nendega suheldes positiivse sotsialiseerimiskogemuse ja leida vanglas viibides mõtestatud tegevust. Koerad omandavad käitumisoskused, mis suurendavad nende kodustamise võimalusi.  

Alustavat õpetajat toetav kool lahendab Eesti haridusmaastikul suurt probleemi, kus märkimisväärne osa uutest õpetajatest ei jätka pärast oma esimesi aastaid õpetaja ametit. Lahenduseks luuakse vajalikud võrgustikud, kompetentsid ja teenused, mis on õpetajatöö alguses kõige kriitilisemad.

„Kõik starditoetusele kandideerinud kuus algatust olid sel aastal väga tugevad, pakkudes olulistele ühiskondlikele probleemidele uudseid lahendusi,“ leiab KÜSKi toetuste juht Mari-Liis Dolenko. Ta toob välja, et KÜSKi nõukogu arutelu oli võitjate välja valimiseks üsna pingeline. „Tugevate lahenduste ja tegusate meeskondade rohkus näitab aga kindlasti NULA inkubaatori edu ning vajadust järgmistel aastatel sarnase programmiga meie poolt jätkata,“ lisab Dolenko.

Heateo Sihtasutuse juhi Pirkko Valge sõnul oli inkubatsiooniprogramm intensiivne ja võimaldas algatustel oma ideede vettpidavust proovile panna. “Algatused tõid välja, et ilma NULA inkubaatorita poleks nad ideedega nii kiirelt edasi liikunud ning kuue kuu jooksul toimunud koolitustest ja mentorlusest oli väga palju abi. Teist taolist inkubaatorit, mis toetaks just ühiskondlikke probleeme lahendavate algatuste kasvamist, Eestis ei ole. Julgustame omaltpoolt kõiki, kes näevad toimivaid lahendusi ühiskondlikele probleemidele, uuel aastal oma ideega kandideerima.” kommenteeris Valge.

NULA inkubaatorit korraldasid KÜSK ja Heateo Sihtasutus teist aastat järjest. Ideid laekus kokku 71, millest 6 said võimaluse osaleda Heateo korraldatud inkubatsiooniprogrammis. Inkubaator toimus koostöös kogenud praktikutega, kes panustasid nii koolitustesse kui ka pakkusid osalejatele mentorlust.

NULA inkubaator ootab 2018. aastal ideedega kandideerima 4. aprilliks!

Lisa kommentaar

Email again: