Kommenteeri

Esimene ühiskondlikele algatustele mõeldud inkubaator ootab 2. maini osalejaid

Heateo SA ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) ootavad 2. maini ühiskonda paremaks muutvaid ideid, millest parimad saavad suvel toimuvasse inkubatsiooniprogrammi ja 25 000 eurose tegevustoetuse.
Sarnased programmid on mujal maailmas aidanud käima lükata erinevaid algatusi alates linnaruumi arendustest, autistlike laste keeleõppeprogrammidest kuni pagulaste tööhõivet kasvatavate lahendusteni.

3 kuu jooksul toimub koostöös erinevate mentoritega neli praktilist koolituspäeva, individuaalsed nõustamised. Programmi keskmes on lahenduse sisu ja mõju ning toimiva rahastusmudeli disainimine. Augustis saavad kõik meeskonnad võimaluse testida oma ideid Arvamusfestivalil ühiskondliku innovatsiooni alal.

Heateo SA tegevjuhi Pirkko Valge sõnul puudub Eestis täna ühiskondlike probleeme lahendavatele algatustele mõeldud inkubaator, mis aitaks sotsiaalsfääris tegutsevatel ideedel kasvada tugevateks ettevõtmisteks. “Heateo Sihtasutusel on unikaalne kogemus toimivate algatuse käivitamisest koos era- ja avaliku sektoriga. Inkubaator on meie jaoks võimalus lühikese aja jooksul mitmete meeskondadega töötada ja nende edu võimalusi kasvatada,” lisas Valge.

Mari-Liis Dolenko Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist ütleb, et konkursi vastu on seni olnud üsna suur huvi. “Loodetavasti õnnestub alates sügisest käivitada mitu ägedat algatust, mis ühiskonna valupunkte uudsel moel leevendada aitavad,” täiendas Dolenko.

Lisa kommentaar

Email again: