Kommenteeri

Kellele on mõeldud €25 000 starditoetus?

Kui pooleaastane inkubaatoriprogramm edukalt selja taga ja esialgsest ideevisandist saanud läbimõeldud lahendus, on võimalik taotleda SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt €25 000 suurust stardikapitali selle elluviimiseks. Millised tingimused tuleb täita, et starditoetus saada?

Anneli Roosalu, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja. Foto: Maarit Stepanova
Igal sügisel toimub NULA raames stardirahastuse konkurss, kus on algatustel võimalik saada oma lahenduse käivitamiseks ja katsetamiseks kuni 25 000€ suurune toetus. Seniste hooaegade jooksul on SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) eraldanud algatustele stardirahaks kokku 375 000 eurot.

KÜSKi juhataja Anneli Roosalu sõnul on KÜSKi starditoetuse konkursil oodatud kandideerima kas samal või mõnel eelmisel aastal inkubaatoris osalenud algatused. Nende vahel valiku tegemisel on oluline, kui hästi pakutav lahendus ühiskondlikku kitsaskohta tabab. "Mida olulisemat probleemi algatus lahendab kas Eesti mõistes tervikuna või mõne konkreetse kogukonna jaoks, seda edukam on projekt starditoetuse konkursil," ütles Roosalu.

"Et anda Eesti aktiivsetele kodanikele võimalus toetust saada ja oma ideed ellu viia, on starditoetus mõeldud mittetulundusühingutele või sihtasutustele," juhtis Roosalu tähelepanu. 

KÜSKilt stardikapitali saamiseks tuleb kirjeldada täpsemalt lahti lahenduse sisu, tutvustada meeskonda ja võrgustikku, kellega koos lahendust ellu viiakse ning kindlasti näidata ära, kuidas plaanitakse starditoetuse summat pooleteise aasta pikkuse perioodi jooksul kasutada.

Projektide esitamise tähtaeg on 18. oktoober 2021. Toetusotsused teeb KÜSKi nõukogu detsembrikuu keskel.

Vaata starditoetuse kohta lisaks SIIT ja NULA Live #1 (alates 35:46).

Lisa kommentaar

Email again: