Kommenteeri

NULA starditoetuse saavad tänavu EatB4 ja PEVICO

Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogu kinnitas NULA ühiskondlike algatuste inkubaatori tänavused starditoetuse saajad ja ühtlasi 6. hooaja võitjad. Seekord valiti finaali jõudnud lahenduste hulgast välja kaks parimat, kes kumbki saavad 25 000 eurose starditoetuse.

Platvorm EatB4 kogub kokku info toidukaupluste poolt loovutatava toidu kohta ja võimaldab seda kasutada Toidupanga logistika efektiivsemaks korraldamiseks. Lahenduse töötasid välja Märt Helmja, Kristina Noor, Ermo Eero ja Hannes Krause.

Sotsiaalset isoleeritust ennetav terviklahendus PEVICO on suunatud inimestele, kes ei oska või pole tervise tõttu võimelised kasutama sidevahendeid oma lähedastega kontakti hoidmiseks. Lahendus on abiks ka haiglatele ning hoolekandeasutustele. Lahenduse töötasid välja  Raido Mihkelson, Triinu Jõesoo ja Kristjan Pihus.

NULA inkubaator on sotsiaalse kandepinnaga ühiskondlikke algatusi aidanud ellu viia juba kuus aastat. Igal aastal korraldatakse konkurss, kus kodanikuühiskond saab esitada ideid, millega läbi innovatiivsete lahenduste elu Eestis või terves maailmas paremaks muuta.

Konkursisõel on igal aastal tihe. Enne rahalise starditoetuse saamist läbisid pakutud ideed ka mentor- ning arenguprogrammi. Läbi aastate on NULA inkubaatorisse esitatud sadu ideid, nendest rekordiliselt 89 uut ideed 2021. aasta alguses. Igal aastal on starditoetuse saanud kuni kolm parimat meeskonda, kellel on võimalus oma idee ka sihtkapitali rahalisel toel ellu viia.

NULA inkubaatori kutsusid 2016. aastal ellu Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Heateo Sihtasutus, et leida uudseid lahendusi ühiskondlikele probleemidele.

NULA inkubaator valiti Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi korraldatud konkursi „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2021“ võitjaks.

Lisa kommentaar

Email again: