Kommenteeri

NULA x Kristi Saare: meil on nii palju inimesi, kes võiksid teha nii palju rohkem

NULA podcasti “Kas viga näed laita?” uues episoodis rääkisime Kristi Saarega majanduslikust toimetulekust, eneseteostusest, raha- ja suhtetarkusest, laste saamisest ning isegi kliimakriisist. Saatejuht on NULA projektijuht Karin Kruup.
“Ma tahaks näha haridusvaldkonnas hüpet. Eesti siiski väga tugevalt trendib teiste arenenud riikide järgi, et vaesus ja rikkus on üha rohkem pärilikud. See, et sul on jõukad vanemad, tähendab, et sa oled paremas koolis, sul on rohkem hobisid, rohkem tuge, mis tähendab, et sul on elus ka lihtsam,” vastab Kristi Saare küsimusele, mis on üks ühiskondlik probleem, mille tema ära tahaks lahendada.

“Kui üheksakümnendatel alustasime Eestis kõik ühtemoodi vaeselt ja kõik koolid olid enam-vähem ühtemoodi, siis see laev on juba ammu läinud. See trend, et su elu on ikkagi nii palju mõjutatud puhtalt selle poolt, kas sa sünnid jõukasse peresse või mitte. Ma ei tea, kuidas seda lahendada, aga see on üks, millele me pöörame veidi liiga vähe tähelepanu.”

Saare toob välja, et koolides esinemas käies näeb ta, et rahatarkuse info igale poole tegelikult ei jõua. “See idee, et meil on kõik info olemas – ka läbi haridussüsteemi ta jõuab väga ebaühtlaselt. Kui me vaatame ka PISA tulemusi, et meil Lõuna-Eesti koolid on Tallinna eliitkoolidest sisuliselt kolm aastat maas õpitulemustelt…See on Eesti mõttes üüratu ressursi raiskamine. Meil on nii palju inimesi, kes võiksid teha nii palju rohkem ja me ei suuda neid haridussüsteemist niimoodi läbi toetada, et nad päriselt oma potentsiaali suudaksid ka täita.
Kuula täispikka intervjuud Youtube’st, Delfi Taskust, Spotify’st või Apple Podcast'ist ja saa teada:
  • Milliseid müüte inimesed raha teemal usuvad?
  • Kuidas suhtes rahast rääkida ja kellele sobib 50-50 kulude jaotus?
  • Mis on üks probleem, mille Kristi tahaks ühiskonnas kohe ära lahendada?
  • Miks peab säästma 20% sissetulekust?
  • Kuidas investorina kliimat mõjutada?
  • Kas tõhusam on sõimekoht või konservatiivi rusikas?
  • Mis inimesi tegelikult motiveerib?
Kui oled ise kokku puutunud mõne ühiskondliku probleemiga ja sul juba on või tekkis Kristi Saaret kuulates idee mõnest uudsest lahendusest, mille peaks kindlasti Eestis ära tegema, siis esita oma idee NULA inkubaatorisse.

Lisa kommentaar

Email again: