Kommenteeri

Konkursile laekus 85 uut ideed ühiskondlike probleemide lahendamiseks

2.mai südaööl lõppenud konkursile laekunud ideedes otsiti lahendusi noorte sõltuvushäiretest kuni keskkonda puudutavate probleemideni.

Esimest korda toimuvale konkursile saabunud ideid iseloomustavad uudsed lahendused, mida pole varem Eestis testitud. 12. maiks selguvad meeskonnad, kes saavad oma ideed esitleda Nõuandvale kogule. Kaheteistkümnest parimast valib Nõuandev kogu 20. maiks kuus meeskonda, keda ootab ees suvine Heateo Sihtasutuse poolt korraldatav inkubaator.  

Mari-Liis Dolenko Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist peab saabunud ideede hulka esmakordselt toimuva konkursi kohta väga heaks. „85 idee seast võib kasvada välja nii mõnigi suurepärane lahendus, mis konkursi abil kiiresti hea hoo sisse saab,“ on Dolenko kindel.

“Meil hea meel, et tuli nii tõenduspõhiseid lahendusi kui ka kogukondlikke programme,” ütles Pirkko Valge Heateo Sihtasutusest. Eriliselt valmistas Valgele rõõmu, et saabus ka ideid, mis pööravad tähelepanu vaimse tervise ja liikumisega seotud küsimustele.


Suve jooksul saavad meeskonnad uusi teadmisi tegevus- ja finantsmudelist, pitchimisest ja kommunikatsioonist. Mentoritena löövad kaasa Priit Mikelsaar, Armin Kõomägi, Ethel Voites, Kei Karlson, Katriin Jüriska, Gunnar Toomemets, Maarja Pehk, Keit Fomotškin, Kristjan ja Kaspar Korjus. Nimekiri täieneb veelgi.

Septembris valib Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK) kuni kolm lahendust, millest iga ellu viimist toetatakse kuni 25 000 euroga.Lisa kommentaar

Email again: