Filtreeri postitusi

MIS ON PILDIL VALESTI? | Maria Rahamägi: tehisintellekti ei pea kartma

Tehisintellekt mängib juba praegu olulist rolli kooliõpetaja töö efektiivistamisel ja edasiarendamisel, kuid areneda on võimalik veelgi. Kui õppekavad end ise kokku panevad ja töövihikud end ise parandavad, saavad õpetajad lõpuks hakata täielikult keskenduma õpiprotsessi juhtimisele ja õpilastest täisväärtuslike ühiskonnaliikmete kasvatamisele, kirjutab haridusalgatuse Edumus tegevjuht Maria Rahamägi Eesti Päevalehe NULA-sarjas.

Maria Rahamägi, Edumuse tegevjuht

MIS ON PILDIL VALESTI? | Jako Salla: Lille Kodu juhtum. Neli ettepanekut, kuidas peksmist ja julmust ennetada

Rakvere Lille Kodu kriminaalasi võimaldab nüüd, kaks aastat hiljem mõista töötajate teod õiglaselt avalikult hukka. Leidis ju kohtus kinnitust, et laste kaitsmise ja heaolu eest vastutama pidanud AS-i Hoolekandeteenused töötajad kasutasid süstemaatilise töövõttena alandamist ja vägivalda, kirjutab kriminoloog Jako Salla Eesti Päevalehe NULA-sarjas. Ta rõhutab samas, et karistamisele keskendumine jätab varju põhjused, miks üldse vägivald ja ebaprofessionaalne kultuur tekkisid.

Jako Salla

MIS ON PILDIL VALESTI? | Daniel Vaarik: kas sa lähed ka närvi, kui keegi ütleb, et mõni asi on võimatu? Siin on retsept „võimatu“ ärategemiseks

"Ma ei tea, kas sul, hea lugeja, on kombeks närvi minna, kui keegi ütleb, et mõni asi on võimatu. Mul läheb küll sellise asja peale pulss lakke, ilmselt tuleb põhjusi otsida lapsepõlvest. Nagu Marty McFly, kellele ei meeldinud, kui talle öeldi, et ta on argpüks, lähen ma endast välja, kui keegi ütleb, et 10 miljonit e-residenti, autovaba linn või Eesti oma kosmoselaev on võimatu," kirjutab Levila asutaja Daniel Vaarik Eesti Päevalehe NULA-sarjas.

Daniel Vaarik

MIS ON PILDIL VALESTI? | Lagle Suurorg ja Talis Tobreluts: ligi 100 000 lapse halva tervise eest vastutavad vanemad. Anname neile appi tehisaru

Iga kolmas Eesti laps kannab iga päev kaasas liigset keharasva. See mõjutab rängalt nii nende vaimset kui ka füüsilist tervist. Ülekaaluga hädas laste arv on viimase 20 aasta jooksul kolmekordistunud. Et vanemad kujundavad laste toitumis- ja liikumisharjumusi juba esimestest eluaastatest, on vaja esmalt tegeleda täiskasvanute harjumuste muutmisega. Paraku ei ole selleks meil piisavalt pärisintellektide ressursse. Seetõttu on aeg teha revolutsiooni tervisetehnoloogia valdkonnas ning palgata appi tehisintellekt, kirjutavad Eesti Päevalehe NULA-sarjas pikaajalise kogemusega lastearst Lagle Suurorg ja elustiilimentor Talis Tobreluts.

dr Lagle Suurorg, Talis Tobreluts

Arhiiv